تاثیر مهمانی‌های زنانه در زندگی مشترک

تاثیر مهمانی‌های زنانه در زندگی مشترک

تأثير مثبت یا منفی شرکت در مهمانی‌های زنانه

تاثیر مهمانی‌های زنانه در زندگی مشترک

یکی از بهترین کارهایی که یک مرد میتواند براي سلامتی اش انجام دهد، ازدواج کردن با یک زن است! ، در حالی که یکی از بهترین کارهایی که یک زن میتواند در این راه انجام دهد، تقویت روابطش با دوست های هم جنس اش است.

زنان به نحوه مختلفی با یکدیگر ارتباط برقرار ميکنند و یک سیستم حمایتی فراهم می آورند که استرس و دشواری های زندگی را با یکدیگر تقسیم کرده و از شدت آن می کاهند. این کیفیت که به« وقت گذرانی با دوست های مونث» تعبیر ميشود ، در بدن به تولید سروتونین بیش تر کمک می کند؛ نوعی انتقال دهنده عصبی که با افسردگی مبارزه ميکند و در بدن حس سرزندگی و نشاط بوجود می آورد.

زنان احساسات شان را با یکدیگر در بین می گذارند، در حالیکه مردان اکثر، روابطشان را بر مبنای کار و فعالیتشان شکل می‌دهند . آن ها به ندرت با دوستانشان در خصوص این که درباره یک مسأله معلوم چه احساسی دارند و یا زندگی خصوصی شان چه طور پیش میرود ، حرف ميزنند .

آری، آن ها اغلب در خصوص کار، ماشین، ماهیگیری، شکار، گلف( و فوتبال!) صحبت می کنند ، ولی در خصوص احساساتشان؟ بعید است!

با زنان اما همیشه چنين کاری میسر است. ما از اعماق روحمان با خواهرانمان و مادرانمان، سهیم می شویم و ظاهرا این کار براي سلامتی ما خيلي موثر است. وقت گذراندن با یک دوست و مهمانی های زنانه درست به اندازه پیاده روی و بدنسازی براي سلامت عمومی بدن اهمیت دارد.

یک تفکر رایج این هست که وقتی ورزش می کنیم داریم فعالیت مفیدی براي سلامتی جسممان انجام می دهیم، ولی زمانی را که با دوستانمان صرف می کنیم، وقت هدر کردن به حساب می آوریم و فکر می کنیم که باید آنرا بکار مفیدتری اختصاص دهیم؛ این درست نیست. در واقع ، نداشتن یا از دست دادن روابط صمیمانه با انسان های ديگر، به اندازه سیگار کشیدن و دخانیات، براي سلامتی بدن خطرناک است!

در رویکرد روانشناختی، این حوادث نیستند که حال ما را خوب یا بد ميکنند بلکه نوع دیدگاه، اندیشه و تفسیر ما از حوادث هست که بدی یا خوبی حال ما را تعيين ميکند .

 

مهمانی‌های زنانه,تاثیر مهمانی‌های زنانه ,تاثیر مهمانی‌های زنانه در زندگی مشترک

مهمانی‌های زنانه 

جمع قدرت بیشتری از تک تک افراد دارد، اتفاقاتی که در جمع رقم می خورد بصورت مستقیم و غیرمستقیم باتوجه به دیدگاه شخص روی وی تأثير خواهد گذاشت، بنابراين تاثیرگذاری جمع اجتناب ناپذیر است.

زوجین در مسیر زندگی دوران هایی را احتیاج به تفریح و سرگرمی های شخصی و غیر مشترک در چارچوب مقاصد زندگی مشترک دارند برای این که این فرآیند سبب دلگرمی و صمیمیت در روابط ميشود ، بنابراین به هیچ وجه با ازدواج به دنبال قطع تمام ارتباطات بین شخصی قبل از ازدواج نیستیم.

درصورتی که پایه های ارتباطی زندگی مشترک سالم و مستحکم باشد و زوجین اصل گفتگو را در زندگی بکار گیرند احتمال توافق در تکالیف گوناگون زندگی بالاست.

بلوغ و تجربه اشخاص پس از قدرت پذیری زوجین در مرحله دوم اهمیت قرار دارد، این ۲ عامل در تاثیرپذیری اشخاص در جمع ها بیش تر مؤثر هستند.

تحقيقات جدید نشان داده که علت عمر طولانی‌تر زنان و ميزان کم تر سکته قلبی در میانشان، همین میهمانی های زنانه است.

در این میهمانی ها زنان راحت و رها حرف ميزنند ، مهم نیست که این صحبت در مورد دستور پخت غذایی جدید باشد یا تجربه ای در نحوه برخورد با کودکان یا تعریف داستان فیلم تأثیرگذاری که به تازگی دیده اند. مهم این است که زن ها میتوانند حرف بزنند. اینگونه که معلوم است حرف زدن فشار خونشان را تنظیم ميکند ، اعصابشان را ارامش ميدهد ، روحشان را شاداب و چشمانشان را شفاف ميکند و احتمالا ميزان چربی و کلسترول خونشان را میزان نگه می دارد.

بهتر است اشخاص در جمع های همگن تر شرکت کنند و جمع هایی که با خصوصیت های اخلاقی، اعتقادی، و مکتب فکری شخص مشابهت بیشتری دارد تا تغييرات متعادل تر باشد.

هیچ تضمینی بر تأثير مثبت یا منفی شرکت در مهمانی‌های زنانه وجود ندارد بلکه کیفیت زندگی مشترک، توافق پذیری زوجین و اگاهی از اهداف جمعی بيش ترین اثرات را دارند.

 

منبع : بیتوته

برچسب ها: تاثیر مهمانی‌های زنانه, مهمانی‌های زنانه, تاثیر مهمانی‌های زنانه در زندگی مشترک, میهمانی های زنان, زندگی روزمره در مهمانی های زنانه, پشت صحنه ی مهمانی های زنانه, تجربه‌های یک زن از یک مهمانی زنانه, شرکت در مهمانی‌های زنانه, تأثير مثبت یا منفی شرکت در مهمانی‌های زنانه,

موضوع : سبک زندگی ,
تاریخ : جمعه 05 مهر 1398
نظرات
کد امنیتی رفرش